KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15216116
*
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 18:17:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 17:54:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 17:54:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk mÃ¥lare född 1909, död 1981.Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49